Розпочато реєстрацію у Державному аграрному реєстрі

Сьогодні, 10 лютого, у Миколаївській райдержадміністрації відбулася  зустріч директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Юлії Шопської, представників Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, Головного управління ДПС у Львівській області, операторів мобільної групи аграрного реєстру з аграріями  району щодо реєстрації  у Державному аграрному  реєстрі.

У зустрічі взяли участь голова райдержадміністрації Андрій Вовчастий, перший заступник голови РДА Ярослав Лукомський, начальник відділу ЖКГ, інфраструктури, енергетики та захисту довкілля Маріанна Ланчевич, окремі керівники та землевпорядники місцевих рад, аграрії та представники фермерських господарств.

Представники департаменту агропромислового розвитку ЛОДА проінформували присутніх про можливості учасників аграрного реєстру щодо подальшої участі у державних програмах підтримки та взаємодії із органами державної влади. Також представники департаменту разом із працівниками Геокадастру, Безоплатної правової допомоги та місцевого самоврядування відповіли на запитання громадян щодо виправлення помилок, реєстрацію земельних ділянок, державних програм підтримки аграрної галузі та фонду гарантування кредитів під купівлю землі малим фермерам.

Аграрний реєстр надаватиме низку послуг для аграріїв. На пілотному етапі, у своєму онлайн-кабінеті аграрій зможе слідкувати за інформацією про себе, отримавши інформацію з чотирьох реєстрів: Державного земельного кадастру, Реєстру юридичних та фізичних осіб, Реєстру речових прав та Реєстру тварин.

Після внесення до реєстру, учасники зможуть подавати заявки на виправлення помилок та реєстрацію земельних ділянок в кадастрі. Зокрема, спеціалісти Держгеокадастру будуть здійснювати опрацювання заявок на виправлення помилок та реєстрацію ділянок із використанням можливостей камеральних робіт та на основі архівної документації із землеустрою.

Довідково:

Захід відбувся на виконання Указу Президента України від 08.11.2019 року № 837 «Про невідкладні заходи з проведення реформ та зміцнення держави». До 30 березня 2020 року повинен бути впроваджений пілотний електронний фермерський реєстр, метою якого є, зокрема, ідентифікація суб’єктів ринку, спрощення доступу до програм державної підтримки, банківського фінансування.

Даний проєкт реалізується за підтримки Світового банку та проєкту ЄС «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні» на території 6 областей – Львівської, Волинської, Київської, Миколаївської, Одеської та Черкаської областей.

Державний аграрний реєстр – електронний майданчик, що сприятиме створенню прозорої системи державної підтримки аграріїв, зробить взаємодію між державою та сільськогосподарським виробником простою, доступною, зручною та простежуваною. За допомогою Аграрного реєстру планується надавати державні сервіси, спростити доступ до банківського фінансування та програм кредитних гарантій, а також запровадити програми гарантованої державної підтримки й оцінювати їх ефективність.

Для реєстрації необхідний актуальний кваліфікований електронний підпис (КЕП). Реєстрація та користування Реєстром безкоштовні.

Зареєструватися у Державному аграрному реєстрі онлайн за посиланням: www.ar.gov.ua

Покрокова інструкція для реєстрації доступна у відео: https://bit.ly/31c7h5chttps://bit.ly/2tczqfR