Звіт про проведену роботу у 2017 році та основні завдання на 2018 рік

0

 2017  рік завершився, залишивши певний слід у соціально – економічному розвитку району.  Важливим цей період був і для районної державної адміністрації, робота якої направлена на вирішення актуальних питань життєдіяльності району. Разом з тим надання якісних послуг населенню залишається першочерговим завданням органів влади всіх рівнів.Позитивом минулого року перш за все вважаю продовження реалізації соціальних проектів, на які спрямовано майже 28 млн. грн..

Так, за рахунок коштів ДФРР  реалізовувався один  об’єкт: «Капітальний ремонт дитячого садка в селі Колодруби, на який використано 1,4 млн.грн. (кошти ДФРР – 1122,8 тис.грн., кошти місцевого бюджету – 300 тис.грн.).

З бюджету розвитку обласного бюджету на реконструкцію дитячого садка у с.Дроговиж  освоєно 706 тис.грн. (обласний – 500 тис.грн., місцевий  206 тис.грн.).

Реалізовано 24 мікропроекти на загальну суму 6,7 млн.грн. (1 обєкт Тростянецької ОТ

З  Державного бюджету виділено кошти для фінансування 132 об’єктів на загальну суму  8,3 млн.грн., з них реалізовано 119 об’єктів, освоєно 7,6 млн.грн. або 91,4 % до запланованих (державні кошти перехідні, тому 13 об’єктів будуть завершені упродовж 2018 року).

Реалізація проектів буде продовжена і у 2018 році.

Так, для участі у конкурсному відборі за рахунок коштів ДФРР подано десять об’єктів соціальної сфери, з них 4 пройшли попередній конкурсний відбір: утеплення фасаду Гірського НВК, будівництво акушерського корпусу у м.Миколаєві, добудова школи с.Черниця, будівництво культурно центру в с.Березина.

За  рахунок коштів розвитку обласного бюджету планується  реалізація  5 об’єктів: завершення реконструкції ДНЗ в с.Дроговиж, продовження будівництва садочка в с.Рудниках, реконструкція системи опалення в районній бібліотеці, добудова школи с.Черниця та будівництво акушерського корпусу у м.Миколаєві.

Подано 74 проекти на обласний конкурс мікропроектів (13 проектів ОТГ).

Якщо характеризувати роботу господарського комплексу в цілому, то у підсумку 2017 року,  відповідно до  рейтингової оцінки,  наш район посідає  8 місце в обла

Хочу зупинитись на промисловому виробництві і відмітити, що обсяг реалізованої промислової продукції  підприємств склав 2,5 мільярди гривень, що на 26 %  більше у порівнянні з 2016 р

Упродовж 2017 року на території району розпочали діяльність 8 промислових підприємств  (ТОВ «Керамік-Авіа» (виробництво кахлів), ТОВ «Розмід» (забійний цех), ТзОВ «Роздільська цегла» (виробництво цегли), ТОВ «Добревуд», ТзОВ «Еко-Малт» (виробництво та реалізація екосолоду), ТзОВ «Цемент-постач» (реалізація цементу), ТзОВ «Західний торгівельний ресурс» (експорт м’яса птиці), ТОВ «Кеттенверк» (виробництво ланцюгів та пружин)

У  травні 2017 офіційно відкрився асфальтний завод ТзОВ “Алов” (з інвестиціями на суму приблизно 7 млн євро). Потужність виробництва якого 180 тонн асфальту в годину.

У 2018 році нове підприємство ТзОВ «Ромікс-Авіа» планує запуск лінії по виробництву вапняного борошна. ТОВ «Кеттенверк», яке спеціалізується по виробництву ланцюгів для автошин планує розширення виробництва та створення 40 додаткових робочих місць. ДП «Юліус Кох» (канатно-мотузкові вироби) планує  реконструкцію з розширенням в’язального цеху. Реконструкцію планують ПАТ «Миколаївцемент» (система відвантаження цементу з млина №8) і ТзОВ «Меркор Україна» (засоби  протипожежної вентиляції). Також планується відновлення будівництва заводу по випуску будівельних газоблоків (ТОВ «ТБК Львів»).

Підприємства району у 2017р. виконали будівельних робіт на 104 млн.грн, що у 4 рази більше, ніж у 2016 році.

  В Агропромисловому  комплексі є ряд позитивних змін, про що свідчить збільшення валової сільськогосподарської продукції виробленої усіма категоріями господарств на  7 %  (368 млн.грн.).

          У галузі рослинництва зростання відбулося  за рахунок збільшення виробництва зерна на 27 % у порівнянні з 2016 роком. Високі врожаї зернових культур зібрали ТзОВ «Галичина – Захід» та ФГ Максимович. ТзОВ «Біорена»  вирощувало цукрові буряки – урожайність 759 ц/га, тоді як в області цей показник становить 560  ц/га.

Досягнуто  кращих показників в галузі птахівництва за рахунок ТзОВ «Агроль», яке з травня 2017 року відновило роботу та збільшило виробництво м’яса птиці  порівняно з минулим роком  на 9 %.

Упродовж  року створено три сімейні ферми (32 корови)(смт Розділ, с.Крупсько та с.Черниця), а у цьому році планується створення ще трьох сімейних ферм в с.Лубяна, с. Верин, с.Держів  (58 корів).

В рамках Проекту уряду Канади «Розвиток молочного бізнесу в Україні»,  Львівська аграрна дорадча служба співпрацює з ФГ «Мелешко з перспективою створення молочно – заготівельного кооперативу.

Також створено два фермерські господарства  ФГ «Агросвіт- фортуна» с.Гірське та  ФГ «Зелений лужок» с.Болоня.  ТзОВ «Львівський сад» в с. Ілів  на площі 29 гектарів  посаджено яблуневий сад та підготовлено площу під закладку саду на площі 25 га у 2018 році.

У 2017 році проведено аудит земель сільськогосподарського призначення. Використання земель сільськогосподарського призначення  у 2017 році становить 94%.

За користування земельними паями у 2017 році нарахована та сплачена орендна плата в сумі 15 млн.грн. (середній відсоток нарахування – 7 %, середня вартість оренди за 1 гектар – 1100 грн.).

          Одним із пріоритетних завдань  2017 року – це наповнення місцевих бюджетів.

Зведений бюджет району по доходах  загального фонду виконано на 111 %, в бюджет фактично надійшло  114 млн.грн.

Зокрема надходження по акцизному податку виконано  на 123 %,  податок на доходи фізичних осіб  – на 110 %,  по рентній платі за спецвикористання лісових ресурсів на             151 %, за користування надрами на 106 %, по єдиному податку на 111%, по податку на майно на 109 %.

Районний бюджет за доходами  загального фонду у 2017 році виконано на 110 %,  фактично надійшло 54 млн.грн..

 Видаткова частина загального фонду виконана на 96,8% до уточненого плану за рік, касові видатки склали 557 млн.грн.

По всіх статтях видатки проведені в повному обсязі, заборгованості немає.

Податковий борг cтаном на 1 січня 2018 року становив  майже 11 млн.грн. і зріс відповідно до початку 2017 року на 34 % ( на 01.01.17р. складав 8,1 млн.грн. ).

       Публічні закупівлі

Упродовж  2017 року розпорядниками бюджетних коштів району через електронну систему  Prozorro проведено 69 тендерних та 283 допорогових закупівлі, економія бюджетних коштів завдяки системі «Прозорро»  становить 9,6 млн.грн.

               Ринок праці

Основні доходи сім’ї отримують із традиційних джерел, зокрема це заробітна плата.  Середньомісячна заробітна плата у 2017 році склала  5707 грн., що на 48 % більше, ніж у 2016 році, але є  меншою за середній рівень в області на 14 %.

Особлива увага акцентувалась на детінізації.

(проведено 31 комісія, заслухано 386 суб’єктів господарювання).        

         Продовжується інформаційна кампанія щодо легального використання найманої робочої сили (20 виїзних засідань, взяло участь 139 СПД).

Станом  на 1 січня 2018 року заборгованість  із виплати заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях відсутня.

За  рахунок усіх джерел фінансування на  підприємствах та організаціях району створено 780 нових робочих місць.

Дорожнє господарство

У 2017 році продовжувалась робота  по відновленню доріг.                             У загальному відремонтували 45 км автодоріг із залученням з різних бюджетів 86 млн.грн., що у 3 рази більше, ніж у попередньому році.

(20 км доріг загального користування – 69,3 млн.грн. Розділ-Жирова – 5,9 млн.грн., Миколаїв-Жидачів-Калуш – 54 млн.грн.  та  12 км доріг комунальної власності – 13 млн.грн., Тростянецька ОТГ – 12км на суму 3,3 млн.грн.).

У цьому році визначені дороги, які потребують негайного ремонту: Миколаїв-Городок-Жовква; Ричагів-Вербіж; Миколаїв-Жидачів-Калуш; Щирець-Вербіж; Випучки-Рудники (ділянка Раделичі-Гірське).

            Використання коштів ОНПС

  У 2017 році залучено майже 3 млн.грн. з екологічного обласного та місцевого  фондів на природоохоронні заходи, що дозволило: провести рекультивацію 1,5 га  земель порушених внаслідок захоронення ТПВ в с.Крупське, придбати  спецавтомобіль для вивезення ТПВ (м.Миколаїв), придбати контейнери для роздільного збору ТПВ.

Населені пункти району забезпечені збором та вивозом твердих побутових відходів. На даний час  Миколаївське  сміттєзвалище відповідно до інвестиційних забов’язань обслуговує  ТзОВ «Інвестиційна фірма «Екотех».

        Енергоощадність

У рамках реалізації обласної та районної Програм енергозбереження 162 мешканці району скористались «теплими кредитами» та на впровадження таких заходів залучили 4 млн.грн.

Проведено  заходи  з енергозбереження у бюджетній сфері, з цією метою використано  3 млн.грн.

Соціальна сфера

Крім поточної роботи по наданню соціальних допомог (123,3 млн.грн.), житлових субсидій (13тис.сімей) у районі реалізовується проект із залученням до роботи малозабезпечених сімей та внутрішньо-переміщених осіб «Рука допомоги». За його сприяння працевлаштовано 4 особи, 1 особа залучена до громадських робіт.

Робота з демобілізованими

Активно працює комісія з питань учасників АТО, на засідання якої запрошуються учасники АТО. За кожним учасником закріплена відповідальна особа. Також  запроваджено щотижневі виїзні зустрічі з учасниками АТО, які проводяться в приміщеннях міської, селищної, сільських рад, ОТГ. Завдяки співпраці голови та депутатів районної ради кожному учаснику АТО надається одноразова допомога у сумі 10 тис.грн.

Упродовж 2017року оздоровлено 37дітей учасників АТО.

           Волонтерська діяльність.

Волонтери ГО «Миколаївської самооборони» за сприянням райдержадміністрації  та районної ради здійснили 5 поїздок в зону АТО і відвідали миколаївчан,  які несуть службу на передових позиціях. Доставлено бійцям біля 18 тонн харчових продуктів, 20 комплектів військової форми, 15 пар берців та відремонтували 4 автомобілі.

2 березня 2018 з ініціативи райдержадміністрації за участі волонтерів району відбулась благочинна акція  з відвідин учасників АТО, які перебувають на лікуванні у Львівському військовому госпіталі. Районна делегація підготувала гостинці для бійців АТО на суму понад 7 тис. грн.

 Робота з дітьми сиротами

На первинному обліку перебуває 16 дітей-сиріт та 41 дитина, позбавлена батьківського піклування. Функціонують 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 7 дітей. На профілактичному обліку перебуває 28 дітей, в яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків.

         В тому році припинено функціонування ДБСТ в с.Верин. Хочу відмітити, що за кошти обласної та районної програм придбано житло дитині з числа дітей-сиріт,  використано 450 тис.грн..

ГУМАНІТАРНА СФЕРА

Освіта

Основні завдання, які планувалися у гуманітарній сфері забезпечені.

Впроваджено інклюзивне навчання для дітей з  особливими освітніми потребами, з початку навчального року функціонує  6 інклюзивних класів.

Розширено  мережу ДНЗ для охоплення навчанням дітей дошкільного віку: Відкрито 3 додаткових групи (64 дитини) з короткотривалим перебуванням п’ятирічок. А вже у лютому 2018 року відкрита додаткова група у дитячому садочку села Київець, до кінця року планується відкриття ДНЗ в с.Дроговиж.

Створено опорний навчальний заклад з двома філіями на базі Більченського НВК. Для підвезення 23 дітей цього закладу закуплено автобус «Школярик» .

Упродовж  року безоплатним харчуванням забезпечено усіх дітей 1-4 класів та дітей пільгових категорій (використано 2,8 млн.грн.).

Зміцнена матеріально-технічна база та проведені ремонти установ освіти на загальну суму 12 млн.грн., що у 2 рази більше, ніж у 2016 році.

Охорона здоров’я  

Що стосується медичної галузі, хочу зазначити, що в рамках реалізації субпроекту  «Онкопревенція» закуплено медичне обладнання для обстеження жінок майже на 600 млн.грн..

Упродовж року проведено підготовку лікарні до впровадження єдиного електронного документообігу.

Проведено часткове оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів на загальну суму 1,3 млн.грн., що на 83 % більше, ніж у 2016 році

За додаткові кошти вдалося покращити стан 5 медичних закладів, на що використано майже 1 млн.грн. (амбулаторія в сс. Рудники, Гірське, ФАП с.Криниця, с.Липиці, пологовий м.Миколаїв).

Культура

У культурній сфері цьогоріч  вперше:

–  проведено   свято  «Березинські фестини»  та родинне свято  «Душі криниця»;

–  здійснена  поїздка  на Схід  України  в м.Попасна  народних  колективів   з концертами  для  воїнів АТО;

–    в рамках  першого  Етно-фесту  гостинності  район  приймав гостей  із  Мостиського району, а у грудні презентував культуру району  на  Мостищині.

Проводились традиційні  заходи, в т.ч. «Книжкова толока»,   фестиваль  здоров’я  «Небу Хай»,  конкурс  естрадної   пісні «Перлина Дністра».

З метою покращення матеріально-технічної бази та оновлення будівель Народних домів  з різних джерел фінансування освоєно  1,2 млн.грн.

Народними   колективами  району  в рамках  обласної програми   та  завдяки  допомозі  депутатів  районної ради здійснено  понад 190  виїздів  з концертними  програмами  в межах області.

 

          Молодь  та  спорт

Упродовж 2017 року реалізовувалися спортивні заходи.

В рамках обласної програми «Спортивний майданчик» встановлено 2 спортивні майданчики із штучним покриттям у с. Березина та смт. Розділ та 2 тренажерних майданчики у с.Раделичі та с.Вербіж. З усіх бюджетів використано 2,6 млн.грн.

Проведено   ремонтні роботи у спортивному залі Миколаївської ДЮСШ та басейну СОК «Ювілейний» на суму 220 тис. грн.

Цьогоріч  вперше проведені всеукраїнський турнір з боксу «Кубок Галичини» та турнір з дзюдо заслуженого майстра спорту Ігоря Засядковича.

На новозбудованому спортмайданчику у селі Березина започатковано проведення 1-го обласного турніру з міні-футболу серед команд учасників АТО пам’яті уродженця цього села, загиблого учасника АТО Андрія Марунчака.

   

       Робота з громадськістю

У складі громадської ради при райдержадміністрації є представники 32 громадських  організацій,  більшість яких проводять свою діяльність на теренах району. З усіма громадськими організаціями налагоджено співпрацю.  Зокрема члени ГО «Асоціація учасників АТО»  «Пласту» та «Миколаївської самооборони» постійно  долучаться до проведення заходів  з національно-патріотичного виховання дітей у навчальних заходах.  ГО «Книжкова толока» популяризує видання української книги.  ГО району долучаються до проведення усіх заходів освітнього та культурного спрямування.

 

          Гаряча лінія

Від жителів району на  «гарячу» лінію області  надійшло 608 звернень.  Найбільший відсоток скарг  з питань електропостачання – 43 %.

Про розв’язання проблемних питань порушених жителями населених пунктів  на зустрічах з керівництвом РДА.

      Упродовж  року ми проводили зустрічі з громадськістю  в усіх населених пунктах району, в яких взяло участь понад 1500 осіб і  порушено 254 питання. По підсумках виїздів було вирішено питання щодо додаткового виділення  коштів з районного бюджету на будівництво дитячого садка у с.Рудники, виділення коштів на проведення ремонту центральної дороги у с.Дроговиж, вирішується питання щодо використання невитребуваних земельних паїв у с Гірському, встановлення дорожніх знаків біля школи в с.Тужанівці та інше.

        Бізнес

        На цей час в районі функціонує 2,6 тис суб’єктів малого підприємництва.

 Упродовж року державну  реєстрацію здійснило 343 нових суб’єкта, що на 27,5 % більше, ніж у 2016 році.

За кошти районної Програми підтримки малого підприємництва організовано участь місцевих гончарів у Національному Сорочинському ярмарку.

 ЦНАП

Для обслуговування населення та бізнесу району в частині надання адміністративних послуг  в тому  році до ЦНАПу звернулося 11,3 тис.осіб, яким надано стільки ж  адміністративних послуг.

 

ХІ.  НАЙАКТУАЛЬНІШІ ЗАВДАННЯ РОЗВИТКУ РАЙОНУ У 2018 РОЦІ.

       Виконання бюджету Миколаївського району

  • Створення нових робочих місць
  • Залучення та освоєння коштів усіх рівнів на об’єкти соціальної сфери, а саме:

– Продовження будівництва дошкільного дитячого закладу в с.Рудники;

– Завершення будівництва акушерського корпусу в м.Миколаїв.

– Завершення будівництва дошкільних дитячих закладів в селах Дроговиж та Колодруби.

  • Проведення ремонтів доріг загального користування та доріг комунальної власності.
  • Залучення коштів міжнародної технічної допомоги (участь у програмі транскордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна», участь у міжнародних та грантових конкурсах).
  • Соціальний супровід демобілізованих учасників АТО, членів сімей загиблих бійців та сімей Героїв Небесної Сотні.

Є багато задумів щодо вдосконалення роботи райдержадміністрації, вирішення назрілих проблем економічного і соціального розвитку району. Але, втілення в життя наміченого можливе лише при умові дієвості всіх зацікавлених сторін – органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, територіальних громад, їх солідарної відповідальності за стан справ у районі.

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

All-focus

Поділитися.