Зустріч керівництва району із учасниками АТО, сім’ями загиблих учасників АТО та представниками сімей військовослужбовців, які проходять службу в зоні АТО

Вчора, 15 травня, голова Миколаївської райдержадміністрації Тарас Оприск разом із заступником голови, керівником апарату Львівської облдержадміністрації Маріанною Вільшинською, начальником відділу реабілітації та обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці Олександрою Курницькою та головою Миколаївської районної ради Тарасом Зубрицьким провели зустріч із учасниками антитерористичної операції, сім’ями загиблих учасників АТО та представниками сімей військовослужбовців, які проходять службу в зоні АТО.
Після вступного слова голови Миколаївської райдержадміністрації Тараса Оприска, заступник голови, керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська зазначила: «Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка організовує загальні наради з питань АТО. Однак, порадившись із головами районних адміністрацій вирішили проводити зустрічі на районних рівнях, оскільки тут, на місцях, ми маємо змогу почути кожного і, відповідно, більш ефективно сприяти вирішенню нагальних проблем».
На порядок денних було винесено наступні питання:
1. Про підтримку підприємницької ініціативи учасників АТО. Інформувала Маріанна Ланчевич – начальник відділу економічної політики Миколаївської райдержадміністрації.
2. Про організацію соціального захисту учасників АТО та членів їх родин. Інформував Олег Старовецький – начальник управління соціального захисту населення.
3. Про відведення учасникам бойових дій земельних ділянок на території району. Інформував Роман Грица – головний спеціаліст управління Держзем агенства у Миколаївському районі.
4. Про стан забезпечення дошкільною освітою, харчуванням та оздоровленням дітей учасників АТО. Інформував Олег Лехович – начальник відділу освіти Миколаївської райдержадміністрації.
5. Про медичне забезпечення учасників АТО. Інформував Юрій Кучер – заступник головного лікаря Миколаївської КЦІРЛ з медичного обслуговування населення.
6. Про зміни у пенсійному законодавстві. Інформувала Надія Шеремет – заступник начальника Миколаївського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Львівській області.
Під час зустрічі чимало проблемних питань було озвучено демобілізованими та членами родин загиблих учасників АТО. А саме:
– упорядкування території на виділених земельних ділянках під садівництво на території Тростянецької ОТГ;
– медичне обслуговування, робота рентген апарату для потреб стоматології;
– питання зарахування до стажу періоду перебування в зоні АТО в потрійному розмірі;
– про надання земельних ділянок під ОЖБ на території Крупської сільської ради;
– розширення переліку ліків в державній програмі;
– питання щодо пільгового проїзду учасників бойових дій;
– щодо врегулювання питання про автомобілі, що надійшли у вигляді гуманітарної допомоги для потреб у зоні АТО.
На вирішення проблемних питань, голова Миколаївської райдержадміністрації Тарас Оприск дав відповідні доручення керівникам структурних підрозділів Миколаївської РДА та іншим особам, уповноваженим на виконання обов’язків з питань, які піднімалися демобілізованими та родинами загиблих учасників АТО.