Зустріч із підприємцями Розвадівської ОТГ

Сьогодні, 14 липня, робоча група з питань детінізації економіки за участю головного спеціаліста відділу економічної політики РДА Наталії Лавринець, головного державного інспектора  відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та ін.нормативно-правових актів Управління з питань праці ГУ Держпраці у Львівській  області  Галини Нагірняк, а також представників податкової інспекції та районного центру зайнятості здійснила виїзд у Розвадівську об’єднану територіальну громаду,  де зустрілася із суб’єктами підприємницької діяльності.

Основна мета виїзних зустрічей – проведення роз’яснювальної роботи щодо дотримання вимог чинного законодавства по виплаті заробітної плати, своєчасної та повної сплати податків та зборів (ПДФО, акцизний збір, плата за землю, єдиний податок), легального використання найманої робочої сили.

Під час зустрічей наголошено на важливості сплати податків у місцеву казну, адже достатнє наповнення бюджету значно збільшує можливості для вирішення соціально-економічних проблем місцевої громади. Окремий наголос робили на збільшенні розміру зарплати. Адже держава зменшила податки на заробітну плату (з 41 % – до 22 %), а тому для роботодавців появилася можливість збільшити заробітну плату найманих працівників за рахунок економії по сплаті єдиного соціального внеску. Від заробітної плати залежить соціально-економічний розвиток громад. Рівень заробітної плати є базою для нарахування податків і зборів, зокрема податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Разом із тим зазначені платежі і насамперед ПДФО є джерелом формування доходів районних бюджетів та бюджетів місцевого самоврядування. Таким чином, виплачуючи більшу заробітну плату, суб’єкти господарювання безпосередньо впливають не тільки на матеріальний стан своїх працівників, але й на соціально-економічний розвиток сіл, селищ, міст і районів, в яких вони проживають і працюють.