Знищуємо бур’яни

0

Зібравши урожай зернових культур,  мимоволі думаємо, як підготовити цю площу під урожай наступного року. Адже, кожен для себе виявив – площі забур’янені, в основному, пиріями. Багаторічний досвід свідчить, що залежно від рівня забур’яненості поля, можна втратити від 40 до 80% урожаю. Погіршується і його якість. Втрати від пирію здатні забрати 11 центнерів пшениці. Лише механічними засобами неможливо остаточно здолати багаторічні бур’яни. Адже їх ефективність буде в кращому разі сягати від 50 до 60 відсотків, тоді як хімічними методами досягається 80-90%. Застосування гербіцидів суцільної дії по стерні гарантовано очищує поле від осотів та пирію.

Із гербіцидів суцільної дії всім добре відомий «Раундап Макс». Крім нього, є дуже багато зареєстрованих аналогів: «Гліфоган», «Гліфос», «Гліфосатін», «КлінікДуо», «Напалм», «Отаман», «Ураган форте», «Аргумент» та інші. Норма їх витрат коливається від 2 до 6-8 літрів на 1 га залежно від забур’яненості поля.

Дослідження показали, що ці гербіциди у весняний період знищують осоти    на 75%, а в літньо-осінній на 90-95%. Крім цього, навесні оранка сильно забур’янених полів буде вимагати в два рази більше тягових сил порівняно з чистими, а це додаткові витрати на паливно-мастильні матеріали.

 

Провідний спеціаліст державний фітосанітарний інспектор ГУ Дерпродспоживслужби у Львівській області                               Є.Є. Свідрик

Поділитися.