Законодавчі вимоги щодо безпеки робіт з пестицидами і агрохімікатами

Згідно статті 18 Закону України «Про захист рослин», статті 11 Закону України «Про пестициди і агрохімікати», Постанови КМУ №746 від 18.09.1995р. «Про затвердження Порядку одержання допуску (посвідчення) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами» працівники, робота яких пов’язана із застосуванням, зберіганням, транспортуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи з пестицидами і агрохімікатами. Вимоги даного законодавства поширюються   на   всі   галузі   суспільного   виробництва, де застосовуються пестициди і агрохімікати.

До виконання  робіт  з  пестицидами  і  агрохімікатами  не допускаються особи віком до 18 років, вагітні, матері, що  годують немовлят, громадяни   пенсійного віку, особи, які    мають протипоказання за станом здоров’я, а також особи, зазначені у Переліку важких  робіт  та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці, на яких  забороняється  застосування  праці  жінок, визначеному Міністерством охорони здоров’я України.

Допуск (посвідчення) на право  роботи,  пов’язаної  з  транспортуванням, зберіганням,   застосуванням   та    торгівлею    пестицидами    і агрохімікатами видається працівникам підприємств, установ, організацій,  робота  яких безпосередньо   пов’язана   з     транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, включаючи організаторів  цих  робіт,  спеціалістами Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Підставою для видачі допуску є наявність посвідчення про проходження спеціальної підготовки з питань безпечного виконання робіт з пестицидами і агрохімікатами та медична книжка з висновком медичної комісії про відсутність в особи протипоказань за станом здоров’я (Постанова КМУ № 746 від 18 вересня 1995 р.).

Підприємці, установи, організації усіх форм власності та громадяни зобов’язані у сфері захисту рослин допускати до робіт, пов’язаних із транспортуванням, зберіганням, застосуванням засобів захисту рослин, їх торгівлею, лише тих осіб, які пройшли спеціальну підготовку та мають на те відповідне посвідчення і допуск, що видаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері захисту рослин (Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області), щороку» – ст. 18 Закону України «Про захист рослин».

Зважаючи на вищевикладене, повідомляємо, що для отримання відповідних допусків (посвідчень) Вам необхідно письмово звернутись до Головного управління Держпродспоживслужби  Львівській області за адресою: 79011, м. Львів, вул. Вітовського, 18, тел. 032-261-36-90; або у Дрогобицькому та Миколаївському районах Львівської області до провідного спеціаліста – державного фітосанітарного інспектора Свідрика Є.Є. за адресою: 81600, Львівська область, м. Миколаїв, вул. Володимира Великого 6,                         тел. 032-241-51-371; 067-931-00-19.

Крім цього, згідно ст. 21 Закону України «Про захист рослин», порушення законодавства про захист рослин тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність, яку несуть особи, винні у непроходженні спеціальної підготовки та неотриманні відповідного допуску та посвідчення на право проведення робіт, пов’язаних з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею засобів захисту рослин.

Провідний спеціаліст –

державний фітосанітарний інспектор                                               Є.Є.Свідрик