Відпочинок біля води

0

За вікном літо. Все більше хочеться покинути квартиру й відправитися на природу, здебільшого до лісу або річки. Нещасні випадки найчастіше відбуваються при нехтуванні заходами безпеки на воді. Більшість людей гине через невміння добре плавати, купання в необладнаних водоймах, при виникненні великих хвиль на морі, при аварійних ситуаціях на човнах та інших плавзасобах.
При настанні теплих сонячних днів люди поспішають до води. При цьому варто пам’ятати та дотримуватись найпростіших заходів безпеки:

 Купатися краще ранком або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +18 Со , у більш холодній – знаходитися небезпечно.
 Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
 Не можна доводити себе до ознобу. При переохолодженні можуть виникнути судоми, відбутися припинення дихання, втрата свідомості. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин, а у перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон.
 Не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді наступає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє за собою припинення дихання.
 Не входити у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.
 Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією. У воду заходьте обережно.
 Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях, спеціально необладнаних.
 Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил.
 Якщо Вас захопило плином, не намагайтеся з ним боротися. Треба плисти униз за течією, поступово, під невеличким кутом, наближаючись до берега.
 Дуже обережно плавати на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега, із них може вийти повітря, і вони загублять плавучість.
 Не допускати грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, “топити”, подавати помилкові сигнали про допомогу і таке інше.
 Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати обов’язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків.
 Навчити плавати свою дитину – обов’язок, такий же, як навчити переходити вулицю.
 Не лишати біля води малят. Вони можуть оступитися і впасти, захлинутися водою або потрапити в яму
 Не запливати за обмежувальні знаки, які обмежують акваторію з перевіреним дном, визначеною глибиною, там гарантована відсутність водо вирів та інших небезпек.
Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених місцевими органами влади та обладнаних для цього місцях. Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших дітей безпечним.

Ігор Яворів
старший майстер виробничого навчання
Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД
Львівської області

Поділитися.