Відбулися “Козацькі забави” Львівщини 2017

0

3 вересня 2017 року на базі відпочинку «Фаворит–Д» у с.Тростянець Миколаївського району успішно завершилося обласне спортивно-культурне свято «Козацькі забави», присвячене Дню незалежності України та Дню фізичної культури і спорту.
Спортивне свято сільського спорту за участю 14 команд, сформованих із 175 учасників, проведено обласною організацією ВФСТ „Колос” за активного сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Миколаївської районної ради, сектору молоді та спорту Миколаївської райдержадміністрації і Тростянецької об’єднаної територіальної громади.
Учасників змагань вітали: Отець Любомир церкви Святої Трійці; Начальник управління фізичної культури та спорту Львівськоїоблдержадміністрації Юрій Майборода; перший заступник голови Миколаївської райдержадміністрації, голова оргкомітету з проведення культурно-спортивного свята «Козацькі забави» Віктор Козоглодюк; заступник голови Львівського комітету фізичного виховання та спорту МОН України у Львівській області Ярослав Гаврих; голова Тростянецької об’єднаної територіальної громади Олександра Леницька; голова Львівської обласної організації ВФСТ «Колос» Лілія Білінська.
З показовими виступами перед учасниками спортивного дійства представилися учні спортивних клубів бойового гопака. Більше того, у гості завітав голова Міжнародної Федерації цього виду спорту Володимир Пилат.
Змагання відбулись за серед представників козацьких куренів, які прибули з різних районів Львівської області за традиційною програмою: піднімання ваги (ковбиці), метання довбні, переміщення возу, перетягування канату, вправа «Чумаки» (перенесення мішків з піском на віз). Додатково нараховувалися очки за кращий козацький стрій та приготування козацької страви.
Серед кращих в окремих вправах виявилися: Олег Павлик (Турківський курінь); Ярослав Когут (Стрийський курінь); Олег Санницький / Ігор Кокорудз (Мостиський курінь); Назар Форошівський, Ігор Форошівський, Павло Кутник, Назар Яворницький, Святослав Денис (Буський курінь); Мар’ян Боруц / Оксана Проказюк (Радехівський курінь) та ін.
А за підсумками комплексного заліку трійку призерів склали команди Буського (1 місце), Городоцького (2 місце) та Старосамбірського (3 місце) районів.
Переможці та усі призери змагань нагороджені грамотами, медалями, кубками. А призерів змагань у комплексному загальнокомандному заліку окрім кубків та грамот відзначено кошиками осінніх овочевих дарів.
Підсумкові результати командних змагань:
1 місце – курінь Буського р-ну – 206 очок;
2 місце – курінь Городоцького р-ну – 188 очок;
3 місце – курінь Старосамбірського р-ну – 187 очок;
4 місце – курінь Самбірського р-ну – 186 очок;
5 місце – курінь Мостиського р-ну – 183 очки;
6 місце – курінь Турківського р-ну – 182 очки;
7 місце – курінь Стрийського р-ну – 177 очок;
8 місце – курінь Пустомитівського р-ну – 151,5 очок;
9 місце – курінь Тростянецької ОТГ – 143 очки;
10 місце – курінь Перемишлянського р-ну – 141 очко;
11 місце – курінь Дрогобицького р-ну – 140 очок;
12 місце – курінь Сокальського р-ну – 134 очки;
13 місце – курінь Яворівського р-ну – 130,5 очок;
14 місце – курінь Радехівського р-ну – 128 очок.

Результати змагань з індивідуальних та окремих командних видах:
Піднімання ваги:
І місце – Олег Павлик (Турківський курінь)
ІІ місце – Володимир Демський (Перемишлянський курінь)
ІІІ місце – Руслан Зелик (Старосамбірський курінь)

Метання довбні:
І місце – Ярослав Когут (Стрийський курінь)
ІІ місце – Тарас Фем’як (Старосамбірський курінь)
ІІІ місце – Андрій Святий (Мостиський курінь)

Переміщення возу:
І місце – Назар Форошівський, Ігор Форошівський, Павло Кутник, Назар Яворницький, Святослав Денис (Буський курінь)
ІІ місце – Володимир Замихівський, Олег Височанський, Борис Ремський, Святослав Буняк, Юрій Ярка (Городоцький курінь)
ІІІ місце – Ярослав Паук, Олег Санницький, Андрій Святий, Ігор Щепеняк, Ігор Кокорудз (Мостиський курінь)

Перетягування канату:
І місце – Назар Форошівський, Ігор Форошівський, Роман Форошівський, Володимир Гулько, Назар Яворницький (Буський курінь)
ІІ місце – Андрій Павлів, Іван Маковський, Ярослав Когут, Юрій Гнатишин, Ігор Рицак (Стрийський курінь)
ІІІ місце – Віталій Бахурський, Михайло Цісінський, Олег Винарчик, Віталій Фрей, Микола Костик (Самбірський курінь)

Вправа «Чумаки»:
І місце – Олег Санницький, Ігор Кокорудз (Мостиський курінь)
ІІ місце – Олег Павлик, Степан Цюпа (Турківський курінь)
ІІІ місце – Олег Височанський, Юрій Ярка (Городоцький курінь)

Приготування козацької страви:
І місце – Мар’ян Боруц, Оксана Проказюк (Радехівський курінь)
ІІ місце – Віталій Семенків, Інна Семенківа (Турківський курінь)
ІІІ місце – Мар’ян Карбівник, Неоніла Холод (Пустомитівський курінь)

Кращий козацький стрій:
Старосамбірський курінь
Дрогобицький курінь
Турківський курінь

Поділитися.