У с.Більчому урочисто відкрили місцеву пожежну команду

Створення місцевих пожежних команд у віддалених населених пунктах Миколаївського району Львівської області залишається одним із першочергових завдань, адже, більш як половина пожеж у житловому секторі виникають у сільській місцевості. І ключовим елементом у здійсненні ліквідації горіння та порятунку людей стає віддаленість селища й час доїзду дон нього. На подолання цієї відстані рятувальниками витрачаються дорогоцінні хвилини, за які можна врятувати і людське майно, і найважливіше – людське життя.
28 квітня відбулося урочисте відкриття місцевої пожежної команди в одному із найвіддаленіших куточків Миколаївського району – селі Більче. Ця подія є результатом активної Миколаївського РС ГУ ДСНС у Львівській області, Більченської сільської ради та Миколаївської РДА, які доклали чимало спільних зусиль для реалізації проекту. Від сьогодні рятувальники МПК гарантуватимуть безпеку села Більче та Болоня, у яких проживає близько півтори тисячі мешканців.
Участь у представленні пожежної команди взяли керівники ГУ ДСНС України у Львівській області, Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Львівській області, Миколаївської районної ради та районної державної адміністрації, сільської ради, місцеві депутати, представники громадськості.
Урочисту червону стрічку, на честь відкриття приміщення нової місцевої пожежної команди, перерізали заступник начальника ГУ ДСНС України у Львівській області з державного нагляду та контролю Юрій Кагітін разом із головою Миколаївської РДА Тарасом Оприском.
Настоятель місцевого храму отець Ярослав освятив пожежний автомобіль та приміщення пожежного депо, де рятувальники нестимуть службу.
Під час церемонії відкриття до присутніх з вітальним словом звернувся сільський голова Степан Суховерський: « Я постійно закликаю своїх колег – сільських голів, аби вони не стояли осторонь даної проблеми, а всіма силами сприяли її вирішенню. Адже, створення місцевих пожежних команд у районі забезпечить надійний захист громадян, населених пунктів, виробничих об’єктів та сільськогосподарських угідь від пожеж. Переконаний, що кожен з нас зацікавлений у безпеці рідного села».
Цей підрозділ місцевої пожежної охорони створений насамперед для гарантування безпечних умов життєдіяльності мешканців сільської ради, а також для формування тісної взаємодії із державними пожежно-рятувальними підрозділами Миколаївського району при реагуванні на надзвичайні ситуації та проведення рятувальних заходів різного характеру.
Привітав членів МПК із початком роботи й начальник Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Львівській області майор служби цивільного захисту П’ясецький Андрій Михайлович. У своєму вітальному слові він відзначив та нагородив грамотами голову Більченської сільської ради Суховерського Степана Васильовича та депутата районної ради Данилка Іван Іванович за значний внесок та активну участь в будівництві і відкритті пожежного депо.
На даний час у Більчицькій пожежній команді працюватиме п’ятеро рятувальників. Всі вони отримали формений одяг та взуття, та пройшли відповідні фахові навчання.
Представники ГУ ДСНС України у Львівській області вручили рятувальникам місцевої пожежної команди ключі від пожежного автомобіля із усім необхідним пожежно-технічним обладнанням, та побажати їм гідно виконувати свій професійний обов’язок на благо українського народу.
А на завершення відкриття присутнім подарували чудовий музичний дарунок від народного вокального гурту «Гердан».