У Миколаєві зустріли звільненого з полону моряка Андрія Оприска

Сьогодні, 19 вересня, миколаївчани біля адмінбудівлі районної ради радо зустріли звільненого з полону матроса Військово-морських сил України Андрія Оприска.
Андрій Оприско разом з іншими бранцями Кремля 7 вересня ступив в аеропорту «Бориспіль» на українську землю.
Він є одним із 24 моряків, хто 7 вересня повернувся після незаконного утримання у Росії, переживши довгих 286 днів полону і судилищ.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року стався інциде́нт у Ке́рченській прото́ці, коли кораблі ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдового буксиру «Яни Капу» здійснювали перехід з Чорного до Азовського моря. В районі Керченської протоки їх зупинив російський танкер, що перегородив прохід під побудованим окупаційною владою керченським мостом. Українські кораблі зазнали нападу з боку сил ВМФ Росії та Берегової охорони РФ — було протаранено буксир «Яни Капу», а поза 12-мильною зоною українські артилерійські катери супроводу були обстріляні.
Усі три українські судна захопили росіяни. У полон потрапили 24 моряки, серед них і наш земляк Андрій Оприско.
Саме в цей час, в знак підтримки полонених моряків, на флагштоці біля адмінбудинку Миколаївської районної ради замість прапора Євросоюзу підняли прапор Військово-Морських Сил України.
Андрій Оприско разом із пластунами приспустили прапор ВМС України, який у період перебування моряків у полоні свідчив про підтримку земляків та залишив свій автограф на цьому прапорі. Цей прапор Андрій Оприско забере в Одесу та з підписами всіх звільнених з полону моряків поверне як музейну реліквію у наш район.
У своєму оптимістичному виступі Андрій Оприско висловив впевненість у перемогу України, закликав до єдності та подякував усім за підтримку.
З привітаннями виступили представники влади та громадськості.
На завершення зустрічі усі присутні спільно виконали Гімн України.
Після зустрічі Андрій Оприско одразу поїхав у своє рідне село Надітичі, де його зустрічали мати і односельці.