На Миколаївщині відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці, День захисника України, 74-річницю створення УПА та День козацтва.

Квіти, слова вдячності, спогади… Така атмосфера панувала чи не в кожному селі та селищі під час відзначення свят: Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, 74-річниці створення УПА, та Дня козацтва.
І чи не в кожному населеному пункті Миколаївського району з нагоди цих свят провели різноманітні тематичні заходи.

У Черниці з цієї нагоди 16 жовтня у місцевому Народному домі влаштували святковий концерт.
Патріотичними піснями, поезіями, сценками про козаків, танцювальними номерами захисників та усіх присутніх вітали учасники художньої самодіяльності Народного дому. Окрім цього з привітанням звернулася голова сільської ради Леся Галадій і вручила учасникам АТО пам’ятні сувеніри.
image(1)image
А в Усті, де також відзначали знаменні дати 16 жовтня, у Народному домі відбувся захід “Славою овіяні”. Присутніх на святі учасників АТО вітали піснями, віршами та запашними букетами осінніх квітів. Полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти до монументу воїнам УПА .

Вшанували героїв і у Дроговижі. З нагоди свят 14 жовтня у Народному домі цього села відбувся святковий концерт. Своєю творчістю цього дня ділилися колективи художньої самодіяльності, зокрема Народний хор, вокальний ансамбль “Вишиванки” та талановита молодь села. Гостями свята став народний аматорський вокальний ансамбль “Дністряночка” Народного дому села Розвадів. Особливо зворушливим стало пісенне вітання хлопцям-атовцям 96-літньої дроговижанки Софії Сенишин. Також щирі слова подяки захисникам України – воїнам АТО висловили сільський голова Ігор Мельник та директор НД Зоряна Чупик.

image(1) image(2) image

14 жовтня у приміщенні Народному домі  села Верин проведено захід “Мужності й геройства свято”. У програмі заходу прозвучали українські повстанські пісні та пісні про Україну у виконанні дівочої вокальної групи, та продекламовано вірші “Побратими”, “Привіт, солдате” учасниками гуртка художнього слова. Воїн АТО Андрій Шимбра виступив із промовою. Зі святом воїнів привітав і сільський голова Ігор Гринів. На завершення заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

image(2) image(3)
У Долішньому відзначення свят розпочали 14 жовтня із спільної молитви біля фігури Божої Матері і пам’ятника Борцям за волю України . Отець Олександр відправив молебень до Пресвятої Богородиці і панахиду за всіх полеглих за волю України. Опісля ж присутні переглянули концертну програму, ведучою якої була Сніжана Возна. Віночок пісень, зокрема, подарував місцевий хор, а учасники художньої самодіяльності порадували присутніх декламуванням тематичної поезії, а особливо ж глядачів розчулила Соломія Стадник.

Також тематичний захід відбувся у Народному домі села Крупсько. На свято завітали місцеві воїни АТО. Їм же учасники художньої самодіяльності дарували пісні, вірші та танці. А слова подяки висловила директор Народного дому О. Регусевич.

image(1) image(2) image
Виховувати повагу до українських захисників землі, до історичного минулого своєї держави, формувати почуття патріотизму, толерантності, національної свідомості та гордості за свою Батьківщину – з такою метою, як зазначили організатори, влаштували свято у Народному домі села Мала Горожанна. Розпочали захід спільним виконанням славеня України. Учасники вокальної групи виконали чудові патріотичні пісні: про Україну, про Небесну сотню та багато інших. Драматичний гурток продемонстрував сценку про Небесну сотню «Казка про ангелів». А учасники гуртка художнього слова доповнили атмосферу чуттєвою декламацією віршів. Голова сільської ради привітала усіх воїнів АТО та всіх Захисників України. У своїй промові бажала найбажанішого для усіх нас – мирного неба над головою, доброї долі Україні. З цими ж побажаннями усі присутні спільно мовили молитву.

У Народному домі с. Болоня 16 жовтня відбувся концерт, на якому виступав народно-фольклорний ансамбль “Берездівчанка” (керівник М.Іваницький, НД с. Берездівці). Співаки виконали повстанські та традиційні народні пісні.

А у Народному домі с. Раделичі 16 жовтня відзначали День Захисника Вітчизни та українського козацтва літературно-музичною композицією “Ви – наша гордість й наша честь”. Програма передбачила тематичні вірші, пісні та короткі інсценівки, в яких було висвітлено героїчне минуле та сучасну дійсність боротьби нашого народу за свободу і територіальну цілісність. І кожен виступ, підготовлений учасниками драматичного, вокального гуртків та гуртка художнього слова вражав майстерністю. Зокрема солісти Наталя Гринчук та Галинка Вергун зворушили глядачів своїми піснями,які присвятили жителям села – учасникам подій на Сході України. Варто відзначити й ведучих свята – Юлю Паук та Галю ВІрт, які вправно провели тематичний захід.

image(3) image(4) image(5)