Триває реалізація правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!»

Вчора, 16 квітня, у приміщенні Миколаївського НВК у рамках реалізації правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» відбувся захід для учнівської молоді #СтопБулінг# .
У заході взяли участь начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Управління реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Гірковий, начальник юридичного відділу РДА Світлана Соколова та студенти Українського Католицького Університету.
Мета заходу – формування в учнівської молоді правової культури та правової свідомості, сприяння підвищенню рівня знань та поінформованості учнів щодо реалізації та захисту своїх прав, гарантованих Конституцією та законами України, захисту їхніх прав у повсякденному житті та надання практичних рекомендацій стосовно цих питань.
Під час зустрічі присутнім розповіли про реалізацію і особливості загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я маю право», учні дізналися про булінг, його ознаки та види, про відповідальність за цькування, механізми реагування на випадки булінгу, шляхи його попередження та протидії.
Звернуто увагу на проблеми насильства серед молоді та підлітків. Роз’яснено сучасні тенденції у правовому забезпеченні запобігання та протидії булінгу, акцентовано увагу на повноваженнях закладів освіти щодо протидії цим суспільно-негативним явищам та запропоновано алгоритми запобігання.
Учні НВК мали нагоду ознайомились з діючими нормами Кримінального кодексу та профілактичними заходами , які направлені на створення умов, що не допустять булінга в будь-якому колективі, отримали необхідні знання, які дадуть їм в майбутньому активно протидіяти вищезгаданим небезпечним проявам.
Дирекція та педагогічний колектив НВК висловлюють вдячність керівництву та співробітникам Головного територіального управління юстиції у Львівській області за проведення інформаційно-просвітницьких і профілактичних заходів та надання важливої і актуальної інформації для учнів НВК.