Стрийське управління ГУ ДФС у Львівській області закликає підприємців та керівників підприємств сплатити борг з єдиного внеску

Закон визначає, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, – звертають увагу у Стрийському управлінні ГУ ДФС у Львівській області.
Нагадуємо, що правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку передбачає Закон України від 08 липня 2010 року №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Згідно ч.16 ст.25 Закону №2464 строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені до єдиного внеску не застосовується.
Представники бізнесу повинні врахувати, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків кожен зобов’язаний самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених законом.
Відповідно до Закону №2464 орган ДФС у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога органу ДФС або рішення суду щодо стягнення суми недоїмки виконується державною виконавчою службою в порядку, встановленому Законом України «Про виконавче провадження».
У Стрийському управлінні ГУ ДФС у Львівській області особливо акцентують увагу платників на наступному: на підставі ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в’їзду в Україну громадян України» до суду надсилаються подання про заборону виїзду боржників за кордон, як засіб забезпечення належного виконання вимог сплати боргу.

Сектор організаційного забезпечення Стрийського
управління ГУ ДФС у Львівській області