Шановні мешканці Миколаївського району !

0

З початком збору урожаю сільськогосподарських культур 2019 року на території району почастішали випадки випалювання населенням залишків рослинності.
На жаль, щороку на полях, сіножатях, часом на пагорбах та вздовж доріг рухаються вогняні “фронти”, які знищують на своєму шляху все живе, горить безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосферного повітря.
Шкода від спалювання сухої рослинності вкрай небезпечна. З димом у повітря вивільняються низка канцерогенних сполук та одні з найбільш отруйних для людини речовин – діоксини. Спалювання рослинності призводить до руйнування ґрунтового покриву, гинуть ґрунтоутворюючі мікроорганізми. На природних ділянках і газонах вогонь знищує насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкоджує нижні частини дерев і кущів та верхні частини їх коріння.
Найгірше, що випалювання сухої рослинності призводить до забруднення атмосферного повітря шкідливими речовинами, які негативно впливають на здоров’я: стан дихальних шляхів людей, асматичні захворювання та захворювання щитовидної залози. Варто пам’ятати, що при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря вивільнюється біля 9 кг мікрочастинок диму. Дим містить отруйні речовини, які увібрав у себе зелений покрив і крони дерев, зокрема, сполуки свинцю, ртуті та інших важких металів.
При спалюванні трави на присадибних ділянках або стерні на полях, вздовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на природні ділянки, ліси, залізничні колії і навіть житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній електропередач, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів.

Як боротися із паліями?
Керуючись ст. 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечне для життя і здоров’я середовище, кожен з нас має законне право боротися із несанкціонованим спалюванням сухотрав’я і рослинних залишків.
У разі виявлення Вами фактів підпалу, телефонуйте:
– на гарячу лінію Львівської облдержадміністрації – «112»,
– в поліцію – «102»,
– в Державну екологічну інспекцію у Львівській області – (032) 238-73-70,
– в пожежну службу – «101».
Нагадуємо, що спалення сухої рослинності забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. Зокрема, згідно з Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.), ті ж дії вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (340 – 680 грн.).
Відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Шановні краяни! Будьте господарями своєї рідної землі! Бережіть природу!

Перший заступник голови
районної державної адміністрації Я.С.Лукомський

Поділитися.