Рятувальники запобігають виникненню пожеж напередодні Великодніх свят

Напередодні Великодніх свят інспекторський склад Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Львівській області з настоятелями та служителями храмів і Домів молитви проведено роз’яснювальну роботу та інструктажі  щодо дотримання правил пожежної безпеки під час підготовки та проведення святкувань Христового Воскресіння .

Ситуація зі забезпечення пожежної безпеки в культових спорудах в Україні залишається під пильною увагою не тільки громадськості і, але й рятувальників. А особливо – у дерев’яних церквах.  Адже кожна така споруда-неповторний витвір мистецтва , який характеризує певну епоху ще й з точки зору розвитку цивілізації предків, які проживали на нашій землі. Зокрема, на Львівщині таких будівель є 1235, більшість із них – пам’ятки архітектури та культурної спадщини. На жаль, поступово, у полум’ї байдужості, ми втрачаємо цей неоціненний скарб.

Чимало залежить від громад, адміністрацій та настоятелів храмів. Пожежі не виникають безпричинно. Більшість пожеж у культових спорудах стається саме через порушення в облаштуванні електромереж, необережне поводження з вогнем та опалювальними пристроями. Увага священнослужителів до цих речей має стати головним чинником запобігання пожеж. Пожежний щит із набором необхідних інструментів та ящик з піском повинні бути обов’язковим атрибутом на церковному подвір’ї, а в середині храму має знатися місце справних і споряджених вогнегасників. Можливо, це не надто естетично, але повірте, що згарище на місці храму і сльози на обличчях парафіян видовище надзвичайно таки болюче.

Працівники Миколаївського РС нагадали служителям храмів, що по завершенню служб не можна залишати непогашені свічки й кадила та увімкнені електронагрівальні прилади, перевірили наявність первинних засобів пожежогасіння, стан шляхів евакуації, а також провели відповідний інструктаж з обслуговуючим персоналом культових споруд, які будуть задіяні у проведенні заходів, щодо дотримання вимог пожежної безпеки. Більшість виявлених порушень правил пожежної безпеки наразі усунуто.

Пам’ятаймо, що лише спільними зусиллями нам вдастся врятувати від руйнівної сили вогню велику культурну та історичну спадщину наших предків, якою є Божі храми.

Начальник Миколаївського РС ГУ ДСНС України у Л/о підполковник служби ЦЗ                                                     А.М. П’ясецький