Протруювання насіння

0

 

За сучасних умов господарювання (спеціалізація господарств, порушення науково обґрунтованого чергування культур у сівозмінах, висока вартість паливно-мастильних матеріалів, спрощення системи основного обробітку ґрунту та обмеження операцій з догляду за посівами) значно погіршився фітосанітарний стан агроценозів та збільшились втрати урожаїв. Серед низки чинників, що обмежують продуктивність сучасних сортів, надзвичайно велика частка (30–50%) належить шкідливим організмам. Ефективний захист посівів від шкідників є вагомим резервом збільшення урожайності сільськогосподарських культур.

Букет хвороб немалий. Тому без протруювання насіння ніяк не обійтись. Тільки завдяки цьому захаду можна зменшити втрати врожаю до 50%

І більше. До того ж, це єдиний спосіб захисту зернових культур від сажкових хвороб, а картоплі – від грунтових шкідників.

Протруйники за призначенням поділяють на фунгіцидні (для боротьби із грибковими хворобами)- вітавакс 200ФФ, гранівіт, вітадель, максим стар,    максим, страйк та інші;  інсектицидні  (для боротьби із шкідниками) – сідопрід, нупрід, макс, селест Топ.

Клімат змінюється. І якщо ще кілька років тому рослинам докучали лише хвороби, то тепер важливо захищати їх і від шкідників. Щорічні грунтові розкопки показують, що на полях, які орендують господарства, і на присадибних ділянках, крім дротяників, є багато личинок травневих хрущів, озимих совок, а також є злакові мухи, цикадки, попелиці,блішки. Тому актуальним було б використовувати комбіновані протруйники.

Із хвороб останнім часом досить часто проявляється фузаріоз. Інфекція зберігається на зерні, в грунті або на рослинних рештках. Із хімічних препа- ратів найкращими вважаються ті, де діючою речовиною є флудіксоніл, – максим, максим стар,  селест Топ; із біологічних – планриз.

Є.Свідрик,  Державний фітосанітарний інспектор ГУ Держпродспоживслужби у Льівській області

Поділитися.