Проінспектували «Інклюзивно-ресурсний центр»

0

Голова Миколаївської райдержадміністрації Андрій Кос та голова Миколаївської  районної ради  Тарас Зубрицький проінспектували  «Інклюзивно-ресурсний центр», що розташований за адресою: м. Миколаїв, вул. Мазепи, 14, який незабаром відкриється за сприяння  Миколаївської районної ради Львівської області . Сюди відтепер зможуть звернутись батьки дітей віком від 2 до 18 років для здійснення комплексної оцінки, визначення їх особливих освітніх потреб та розробки індивідуальної програми розвитку (із зазначенням усіх рекомендацій щодо особливостей навчання), отримання корекційних та реабілітаційних послуг.

Створення такої установи є одним із перших кроків щодо забезпечення комфортного проживання, доступу до освіти та медицини дітям, які мають щодо цього особливі потреби. В рамках реалізації державної політики підтримки дітей з особливими освітніми потребами була виділена субвенція в розмірі 251 тис. грн., передбачених на закупівлю необхідного обладнання, меблів, та спеціальних засобів навчання. Ремонтно-будівельні, оздоблювальні роботи(влаштування пандусу, часткова заміна підлоги,  заміна електропроводки, світильників) у виділеному під центр приміщенні,здійснювалися коштом районного бюджету.

В інклюзивно-ресурсному центрі, як зазначив начальник відділу освіти Миколаївської РДА  Олег Лехович, працюватимуть вчитель-логопед, практичний психолог, вчителі-дифектологи: олігофренопедагог, сурдопедагог та тифлопедагог, а також вчитель з лікувальної фізкультури-реабілітолог. Тож   усім діточкам, які мають проблеми зі слухом, зором, порушенням мовлення, опорно-рухового апарату, тощо,фахівці надаватимуть комплекс психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг.

Фахівці центру співпрацюватимуть із закладами освіти, допомагаючи в організації інклюзивного навчання, облаштуванні освітнього середовища. Саме ресурсні центри надаватимуть рекомендації школі щодо особливих освітніх потреб учня, корегуватимуть його індивідуальні програми розвитку протягом періоду навчання та проводитимуть корекційні заняття.

 

Поділитися.