Про творче дозвілля

0

За повідомленнями відділу культури Миколаївської райдержадміністрації, впродовж минулого тижня у районі відбулось ряд тематичних заходів з участю творчих колективів та діячів художньої самодіяльності.
У Народних домах Миколаївщини відзначили День української писемності і мови.
Зокрема, 10 листопада працівники Тужанівської бібліотеки та учні 5-7 класів місцевої школи організували літературно-музичну годину «Усе минає, а слово вічне!» . Захід підготували керівники класів Денис А. М, Богун С. та бібліотекар Томчук З.В.

image(6)

Також захід приурочений Дню писемності та мови відбувся у суботу, 12 листопада, у Народному домі с. Черниця. Ведучими свята були І. Хміль та Б.Засідкович. Учасники художньої самодіяльності драматичного гуртка продемонстрували літературну композицію “Мова – наш оберіг”, а учасники художнього слова декламували вірші про рідну мову.
image

«Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще…» – такими словами розпочав вечір поезії «О рідна Мовонько, о мово! В тобі від Бога кожне слово» вчитель М.М. Андрусик в с. Новосілки-Опарські. У творчій композиції роль української мови виконала Тетяна Іванців , роль Музи – Ярина Савлик – учасники художньої самодіяльності. Поезії читали О.Паук , Р.Антонів . Книжкову виставку «Квітни, мово наша рідна» оформила бібліотекар Надія Андрусик.
image(2)

А у Народному домі с. Рудники відбувся літературно-пісенний вечір “У вишиванці з піснями хай квітне моя Україна”. Учасники самодіяльного Народного ансамблю “Наддністрянка” виконали патріотичні та народні пісні, а ще читали поезії про українську мову.

image(7)
13 листопада в Народному домі с. Берездівці в приміщенні бібліотеки, з участю гуртків художнього слова та дитячого вокального ансамблю “Сонечко”, був проведений усний журнал “Наша мова солов’їна, мова калинова”. Вступне слово мала завідувач бібліотеки Грохола Н. Г. Гуртківці художнього слова читали вірші, учасники дитячого ансамблю виконали пісні про мову та Україну.

image(4)
До Дня української писемності та мови у читальному залі Миколаївської районної бібліотеки для дітей проведено свято рідної мови. У бібліотеку завітали учні 2-В та 3 –В класів Миколаївської ЗОШ №1. Спочатку бібліотекар читального залу Стефанія Даньків розповіла дітям про красу, велич рідної мови, дорогоцінні перлини – прислів’я, приказки, загадки.
Діти , учні 2- В класу, під керівництвом учительки Галини Мартинишин виступили з літературною композицією « О, рідна мовонько, о мово! В тобі від Бога кожне слово!». А також відповіли на питання мовної вікторини, ознайомились з матеріалами книжкової виставки «Мово моя українська».
Аналогічні заходи також проведено з учнями 3-Б класу (класний керівник Ірина Регуш) та 4- Б класу( Софія Дудич) Миколаївської НВК.

image(5)
У недiлю, 13 листопада, в Народному домі с. Гранки-Кути відбувся музичний калейдоскоп «Українська пісня – душа народу». Діти співали українські народні пісні,виконували пісенні гуморески і, тим самим засвідчили присутнім, що українська пісня є однією із святинь нашого народу, його найціннішим духовним скарбом, гордістю і красою.

image(3)
Окрім цього 13 листопада у с.Держів відбулося освячення пам’ятного знаку Віктору Чернюху, який загинув у зоні проведення АТО. Вступне слово мала голова сільської ради. Опісля освячення знака учасники гуртка художнього слова декламували вірші про новітніх героїв України.

image(8)
Нагородження футболістів ФК “Галичина” с.Мала Горожанна пройшло в Народному домі села 5 листопада. Вступне слово мала голова сільської ради Мирослава Синенько. Драматичний гурток Народного дому вітали призерів чудовим виступом, яким подарували хлопцям багато приємних емоцій. Нагороди та медалі футболістам вручали представники Миколаївської РДА.
image(1)

Поділитися.