Про організацію роботи з питань пожежної безпеки в екосистемах

Миколаївська районна державна адміністрація повідомляє, що головою обласної державної адміністрації доручено вживати заходи адміністративну впливу на порушників та керівників територій за недотриманням пожежної та екологічної безпеки в екосистемах.
Нагадуємо, що спалення сухої рослинності, пожнивних рештків забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. Зокрема, згідно з Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.), ті ж дії вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (340 – 680 грн.).
Відповідно до ст. 245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
Органи місцевого самоврядування самоусунулися від проведення роботи по пожежній та екологічній безпеці хоча ця робота має проводитись безпосередньо органами місцевого самоврядування. Тому рекомендуємо Вам активізувати, як силами депутатського корпусу так і активних громадян, роботу по виявленню та притягненню порушників до відповідальності за самовільні підпали та недопущення виникнення пожеж в екосистемах.
Провести облік земельних ділянок, які засіяні зерновими культурами та налагодити моніторинг за пожежною обстановкою після збору урожаю і при виявленні випалу пожнивних решток здійснювати заходи адміністративного впливу до власників землі. Крім цього рекомендуємо до процесу залучати правоохоронні органи та державну екологічну інспекцію.
Продовжити роботу щодо інформування населення через: священнослужителів, інформаційні щити, консультаційні пункти, тощо.. щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки.
У разі виникнення пожеж в природних екосистемах на адміністративних територіях негайно повідомляти підрозділи РС ГУ ДСНС України у Львівській обл. за тел. 101 та чергового райдержадміністрації тел. 51-448. Вживати невідкладних заходів щодо гасіння пожеж на початкових стадіях.