Про організацію роботи з питань пожежної безпеки в екосистемах

Рішенням районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 01.03.2018 №2 затверджений КОМПЛЕКСНИЙ ПЛАН ДІЙ районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, установ та організацій щодо протипожежного захисту лісів, торфовищ і сільгоспугідь у весняно-літньому пожежонебезпечному періоді 2018 року.
Миколаївська районна державна адміністрація нагадує про необхідність дотримання пожежної та екологічної безпеки в екосистемах.
Спалення сухої рослинності, пожнивних рештків забороняється законодавством України та передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність з відповідним накладенням штрафів. Зокрема, згідно з Законом України «Про охорону атмосферного повітря» забороняється спалювання сухої рослинності, соломи, стерні чи опалого листя. За вчинення даного порушення передбачена адміністративна відповідальність (стаття 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення) і тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.); ті ж дії, вчинені в межах території та об’єктів природно заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 20 до 40 неоподаткованих мінімумів (340 – 680 грн.).
Відповідно до ст.245 Кримінального Кодексу України – підпали караються штрафом від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (5100 – 8500 грн.) або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років, або позбавленням волі на той же період. Ті ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.
За інформацією державної екологічної інспекції у Львівській області, при виявленні на територіях рад місць випалів та невжиття заходів по порушенню природоохоронного законодавства, заходи адміністративного впливу будуть примінені до відповідальних осіб органів місцевого самоврядування.
У разі виникнення пожеж в природних екосистемах на адміністративних територіях негайно повідомляти підрозділи РС ГУ ДСНС України у Львівській області за тел. 101 та чергового райдержадміністрації тел. 51-448. Вживати невідкладних заходів щодо гасіння пожеж на початкових стадіях.

Голова районної
державної адміністрації (підпис) А.І.Кос