Про дотримання регламентів використання пестицидів

0

Сьогодні, 17 квітня, голова райдержадміністрації Андрій Кос провів нараду з представниками агроформувань району щодо дотримання регламентів застосування пестицидів та агрохімікатів сільськогосподарськими підприємствами на території Миколаївського району.
У нараді взяди участь перший заступник голови райдержадміністрації Я.Лукомський, заступник голови районної ради Є.Дзюбайло, начальник відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації І.Кузьм’як, представники агроформувань району: ТзОВ «Гірське Агро», ФГ «Максимович», ТзОВ «Миколаївські лани», ПП «Ротен», СГ ТзОВ «Горуцьке», ТзОВ «Терра Нова Агро», ФГ «Захід птиця», ТзОВ «Західні аграрні традиції», ФГ «Вінал Агро», МП «Добробут», депутати районної ради Шимко В., Бліха Р., Лалак А., голова Спілки пасічників Миколаївського району С.Ключник, представники фітосанітарних та інших служб району.
Під час наради йшлося про належну організацію та правильність обробки сільськогосподарських культур пестицидами і агрохімікатами відповідності до чинного законодавства.
Начальник відділу агропромислового розвитку І.Кузьм’як ознайомив присутніх з порядком дотримання технології обробки сільськогосподарських культур пестицидами та агрохімікатами, а також надав інформацію про структуру посівних площ району та назвав агропідприємства, які найбільше застосовують хімічну обробку.
Начальник відділу за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби у Миколаївському районі К.Левчук наголосив на тому, що обробку потрібно проводити у відповідності до інструкції та регламенту застосування хімічних засобів. “Правильність обробки залежить від якості та безпечності препаратів. У людей масова недовіра до обробки полів. Потрібна гласність та робота з громадськістю, з органами місцевого самоврядування, приділяти належну увагу місцям, що відносяться до охоронної зони на відповідних територіях”, – зазначив К.Левчук.
Фітосанітарний інспектор управління Держпродспоживслужби у Миколаївському районі Є.Свідрик у своєму виступі звернув увагу на дотримання техніки безпеки та вимог охорони праці під час проведення обробок пестицидами, дотримання інструкції та регламенту застосування пестицидів, наголосив, що всі працівники, які проводять обробки пестицидами та агрохімікатами, повинні мати допуск до роботи, пройти медичний огляд та інструктаж.
Підсумовуючи, голова райдержадміністрації А.Кос звернув увагу аграріїв на важливість питань безпеки праці та дотримання регламенту при роботі з пестицидами і агрохімікатами та закликав представників сільськогосподарських підприємствах та фермерських господарств дотримуватись вимог санітарного законодавства.

Поділитися.