Правила поведінки на льоду

0
 1. На водоймах безпечним вважається лід (при температурі повітря нижче 0° С):

– для одного пішохода — лід синюватого, або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см;

– для групи людей (масові переправи пішки) —  товщиною не менше 15 см , при масовому катанні на ковзанах — 25 см;

– для переправи вантажного автомобіля — 35-55 см, трактора — 40-60 см.

 1. Міцним льодом вважається прозорий лід з синюватим або зеленуватим відтінком при товщині12 см.
 2. Організації, що проводили роботи повиколцільоду, повинні огороджувати не безпечні ділянки.
 3. Під час роботи по місцювиколкильоду необхідно обов’язково організувати постійне чергування з осіб, які пройшли спеціальну підготовку. В розпорядженні чергового постійно напоготові повинні бути 2 рятувальні дошки довжиною 4 метри, жердина з штертом і петлею, кінець Олександрова, два рятувальних круги, рятувальні жилети, пояси.
 4. З завершенням робіт, хоча б і тимчасово, ділянкавиколкильоду і підходи до неї огороджуються попереджувальними знаками з текстами у кількості, яку встановлює рятувальна служба.
 5. Ополонки побутового і промислового призначення огороджуються і утримуються у тому ж порядку, що і ділянкивиколкильоду. Всі витрати, що пов’язані з огородженням ділянки виколки льоду і організацією чергування спеціально призначених осіб, здійснюються за рахунок коштів підприємства, господарства та установи, яка займається виколкою льоду.
 6. Міцність льоду пропонується перевірятипішньою. Якщо після першого удару лід пробивається і на ньому з’являється вода, то вихід на лід забороняється. Не дозволяється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
 7. При пересуванні по льоду треба бути обережним, уважно стежити за його поверхнею, обходити небезпечні і підозрілі місця (швидка течія води, вмерзлі в лід кущі, траву та ін.). Не дозволяється виходити на лід у нічний час.
 8. Кататися на ковзанах дозволяється тільки на спеціально обладнаних катках.
 9. Суворо забороняється кататися на льоду дітям без нагляду дорослих, або самостійно виходити на лід.
 10. Під час підльодного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 5-6 м.
 11. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет на собі або рятувальний лінь довжиною 15-20 мз петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500гр на другому.

 

Миколаївський РС ГУ

ДСНС України в Львівській області

Поділитися.