Пожежа господарської будівлі в с. Устя

28.05.2017 року о 00.34 год. до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в с. Устя Миколаївського району в цегляній господарській будівлі. Рятувальники прибули на місце виклику о 00.49 год. Пожежу було ліквідовано о 02.41 год. Виїжджали: 19 ДПРЧ м. Миколаїв та 11 ДПРЧ м. Новий Розділ. На момент прибуття аварійно-рятувальних служб господарська будівля майже повністю була охоплена полум’ям, тому рятувальники, розгорнувши пожежно-рятувальне оснащення, одразу ж приступили до гасіння пожежі. До приїзду рятувальників зусиллями небайдужих місцевих жителів проводилось гасіння горища будівлі підручними засобами. У зв’язку з тим, що пожежа поширилась на  значну площу та загрожувала розповсюдитись на зблокований житловий будинок та сусідні помешкання на гасіння пожежі було викликано додаткові сили та засоби, а саме пожежно-рятувальну частину № 11 м. Новий Розділ. До гасіння пожежі залучалися два пожежно-рятувальні автомобілі та сім чоловік особового складу ДСНС.

Завдяки оперативності та злагодженості дій рятувальників пожежу ліквідовано з мінімальними втратами, врятовано зблокований та сусідні житлові будинки. Причиною пожежі послугувало коротке замикання проводів електромережі на горищі господарської будівлі, де складувалося сіно та горючі матеріали, що в свою чергу зумовило швидке розповсюдження вогню. При детальному огляді горища господарської будівлі виявлено електропроводи з мідними та алюмінієвими жилами, які з’єднувались між собою способом скручування, що є не допустимим. Це обумовлено значною різницею коефіцієнтів теплового розширення матеріалів проводів. У міді коефіцієнт теплового розширення дорівнює 16.6, а в алюмінію 22.2. Очевидна значна різниця і призводить до порушення контакту. До того ж, атмосферні впливи поза приміщенням на контакт алюмінію з міддю значні. Все це сприяє зростанню перехідного опору, виникнення місцевого нагріву в точці з’єднання і подальше руйнування з’єднання. Така скрутка проіснує недовго та в свою чергу призведе до короткого замикання та виникнення пожежі.

Матеріальні збитки в наслідок пожежі орієнтовно становлять 200 тис. грн.

Шановні громадяни, вкотре звертаємося до Вас з застереженням щодо стану електрогосподарства ваших домівок та будівель. Довіряйте монтаж електропроводки та встановлення електроприладів в ваших помешканнях лише відповідним фахівцям. В першу чергу задумайтеся чи варто ризикувати втраті свого майна, знищеного пожежею, шкоді здоров’ю та загрозі власному життю при допущенні порушень основних правил та норм пожежної безпеки при монтажі електромережі. Не будьте байдужими до чужого горя, прийдіть на допомогу, можливо завтра цієї допомоги потребуватимете Ви!!!!

Провідний інспектор

Миколаївського РС

ГУ ДСНС України у Л/о

ст. лейтенант служби ЦЗ                                                  Любомир Борщинський