Попередження пожеж через дитячі пустощі з вогнем!

З початку року на території Львівської області внаслідок дитячих пустощів з вогнем виникло одинадцять пожеж з яких дві пожежі виникли на території Миколаївського району.

На жаль, реалії сьогодення такі, що більшість батьків, аби задовольнити потреби сім’ї, змушені багато працювати і не приділяють достатньо уваги своїм дітям. Залишені без нагляду дорослих, дітлахи обирають собі за іграшку сірники, що приваблюють яскравими обгортками та гучним торохканням зсередини, чи залишені будь-де запальнички.

В основі дитячих пустощів із вогнем лежить безмежна допитливість, бажання пізнати навколишній світ, наслідування дорослим, які щоденно користуються вогнем.

Бажання виховувати у дітей самостійність уже з раннього віку зрозуміле й заслуговує схвалення. Проте ризикує той, хто пов’язує її з непосильними завданнями, коли малечі дозволяють розпалювати печі, користуватися без нагляду дорослих газовими приладами, вмикати електричні праски, плити, радіоприймачі та телевізори, дають до рук сірники та запальнички.

У своїх іграх та забавах діти завжди копіюють дорослих, які пораються біля печі, газової плити, палять цигарки. Часто ці спроби закінчуються трагічно.

Щоб уникнути біди, слід пам’ятати,що дітям категорично заборонено:
бавитися із сірниками, палити папір та інші предмети у приміщеннях;

• переносити відкритий вогонь з одного місця на інше;
  • без нагляду дорослих запалювати вогнища із сухого листя, сміття, різних відходів та інших матеріалів, а також залишати їх непогашеними після пікніків на природі;
  • вмикати електричні та газові прилади: дітям молодшого віку – без дорослих, старшим – якщо вони не оволоділи правилами експлуатації побутових електроприладів;
  • класти іграшки та інші предмети на гарячі плити або ж на опалювальні електроприлади;
  • запалювати легкозаймисті предмети чи рідини.

Шановні батьки! Вирушаючи з дому – перевірте, чи не залишено працюючими телевізор, магнітофон, праску, фен та інші побутові електроприлади. Не залишайте дітей без нагляду.

Обов’язок кожного батька і матері – навчити дитину набирати номер телефону екстреної допомоги служби порятунку – 101.

Начальник Миколаївського

РС ГУ ДСНС України у Л/о

підполковник служби ЦЗ                                                     А.М. П’ясецький