Обережно: тонкий лід

0

ТОНКИЙ ЛІД

Любителі риболовлі, катання на ковзанах, чи ті які бажають скоротити свій маршрут руху, переходячи через замерзлу водойму,  нехтують усілякими попередженнями і правилами безпеки.   І це дуже небезпечно, можна опинитись в крижаній воді. Небезпекою обертаються і зусилля тих, хто поспішає їх рятувати, якщо останні не мають при собі елементарних засобів порятунку.

В  екстрених ситуаціях телефонуйте за номером «101»!  

                            ЗАХОДИ  БЕЗПЕКИ  НА  ЛЬОДУ

  • Обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу – під снігом лід завжди тонший; лід може бути неміцним біля стоку води, поблизу кущів, очерету, у  місцях, де б’ють ключі, де струмок впадає в річку.
  • Візьміть з собою палицю для того, щоб перевіряти міцність льоду. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви від льоду. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.
  • Безпечним вважається лід: для одного пішохода – лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 сантиметрів (масове катання – 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів.
  • Якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся. Відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду. Якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся. Відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

ЯКЩО ВИ ПРОВАЛИЛИСЯ НА ЛЬОДУ РІЧКИ АБО ОЗЕРА

  • Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги.
  • Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли.
  • Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, і повзіть на них. До самого краю ополонки не підповзайте. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати їх треба за 3-4 метра.
  • Витягайте потерпілого на лід і повзіть з небезпечної зони. Потім укрийте його і доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм. Та обов’язково зверніться до лікаря.

 

Пам’ятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно! Зимова краса приваблива по-своєму, але не  забувайте про свою безпеку , не виходьте на замерзлі водойми.

Ігор Яворів                                                                                              Богдан Більський

старший майстер виробничого навчання                     Завідувач сектору цивільного захисту

Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД                Миколаївської райдержадміністрації

Львівської області

 

Поділитися.