Обережно! Борщівник Сосновського – небезпечна рослина

На якісний стан земельних ресурсів  все більшого поширення і негативний  вплив  має  небезпечна і небажана рослина бур’ян – борщівник Сосновського.  Рослину завезено в область на початку 80-х років, як нову цінну і силосну культуру. Проте,  з часом ця культура проявила себе як дуже небезпечний бур’ян. Зелена маса борщівника містить форокумарин, що спричиняє опіки, викликає дерматити, особливо при попаданні на місця опіку сонячних променів. Тому навіть одноразове торкання до борщівника призводить до опіків. Через 1-2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться, загострює появу інших шкірних захворювань.

Основними місцями його проростання є береги потічків, річок, узбіччя доріг, каналів, пасовища, необроблені сільськогосподарські землі. Рослина висотою досягає понад 3 метри, має великі перисті листки та порожнисте стебло. Розмножується насінням. На одному полі може рости 7-8 років.

В Миколаївському  районі борщівник Сосновського поширений на площі 40,0га, а саме на землях таких сільських рад:  Держівської  – 9,5 га, Пісочненської–6,5га, Роздільської – 3,0га, Колодрубівської – 2,2га, Березинської – 6,5га, Крупської  – 1,1га, с.Тернопілля – 6,1га, с.Бродки– 0,6га, с.Демня – 0,5га, с.Верин – 1,0га.

Основні рекомендації для органів місцевого самоврядування, ОТГ та

товаровиробників всіх форм власності по знищенню отруйного бур`яну борщівника Сосновського на території Миколаївського району з метою захисту громадян від ураження опіків та впливу на стан здоров`я.

Серед найважливіших та ефективних заходів це:

1. Інформувати населення про небезпеку для здоров`я людей від контакту із рослиною борщівника Сосновського. Одноразове торкання до нього призводить до опіків. Через 1-2 дні пошкоджена поверхня тіла досягає декількох сантиметрів, важко гоїться, загострює появу інших шкідливих захворювань. Зелена маса борщівника містить фурокумарин, що спричиняє опіки, викликає дерматити, особливо при попаданні на місце опіку сонячних променів.
  2. Механічні заходи. Оскільки борщівник є небезпечним видом, то необхідно систематично проводити заходи по перешкоджанню його поширення: переорювання, викорчовування кореневої системи та проведення косіння в ранній період до цвітіння, позбавляючи їх можливості розповсюдження насіння на сусідні ділянки.
  3. Хімічний захист – найефективніший, який потрібно використовувати навесні на початку вегетаційного періоду. Проти борщівника рекомендується застосовувати такі бакові суміші пестицидів, які перевірені на практиці і дали результати.

1 схема: На 1 га потрібно 4л раундап макс + 0,3 л лонтрел.

2 схема: На 1 га потрібно 4л ураган форте + 0,3 л лонтрел.

Реалізація відповідних заходів по знищенню борщівника Сосновського передбачає виділення з місцевих бюджетів сільських рад коштів після затвердження сільською радою програми.

Начальник  відділу агропромислового розвитку                                     І.Є.Кузьм»як