Легальні трудові відносини – гідне сьогодення та добробут на старості

У нинішніх умовах актуальною темою сьогодення є боротьба з виплатою заробітної плати у „конвертах”, реалізація гарантій оплати праці та організація заходів недопущення виникнення заборгованості з виплати заробітної плати. Підприємства, установи, організації та громадяни – суб’єкти підприємницької діяльності при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і порушення норм законодавства щодо виплати заробітної плати.
Тому, на сьогодні головне завдання, яке стоїть перед нами всіма – це підвищення рівня соціальної свідомості роботодавців та найманих працівників.
Кожна особа працездатного віку повинна зрозуміти, що майбутня пенсія та страхові виплати (лікарняні, допомога по безробіттю) це пряма залежність від офіційного працевлаштування та розміру одержуваної заробітної плати.
Проте важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату “в конверті” позбавляє їх в майбутньому гідного пенсійного забезпечення.
Адже, тільки офіційно нарахована заробітна плата в розмірі не меншому, ніж мінімальний, та вчасна і повному обсязі сплата страхових (єдиного) внесків – гарантія зарахування періоду роботи до страхового стажу, який необхідний при обчисленні пенсії.
Страховий стаж – період, за який щомісяця сплачено страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Наявність страхового стажу і визначає право особи на пенсійне забезпечення. З 1 січня 2019 року страховий стаж для визначення права на пенсійне забезпечення у віці 60 років становить 26 років і збільшуватиметься щороку на один рік та з 1 січня 2028 року становитиме не менше 35 років.
Чим більший страховий стаж та вища заробітна плата, з якої сплачено єдиний соціальний внесок, тим більший розмір пенсійної виплати. Якщо працівнику виплачується офіційно мінімальна заробітна плата, а решта заробітку видається “в конверті”, то в майбутньому особа може розраховувати на мінімальний розмір пенсії.

Для прикладу:
Громадянин Іванов І. І., 02.01.1959 р. н. Страховий стаж становить 45 років.
Розмір пенсії в залежності від суми нарахованої заробітної плати становитиме:
– 1614 грн.,- при мінімальній завробітній платі;
– 2490 грн., – при заробітній платі на рівні 2- х мінімальних зарплат;
– 3660 грн., – при заробітній платі на рівні 3- х мінімальних зарплат.
Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір заробітної плати та відрахувань по єдиному соціальному внеску, страховому стажу.( Це можна безпосередньо зробити у Миколаївському відділі обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області незалежно від реєстрації або через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України, попередньо зареєструвавшись.)
Тільки офіційно оформлені трудові відносини та висока заробітна плата здатні забезпечити гідне життя та високі пенсійні виплати.

Миколаївський відділ обслуговування громадян (сервісний
центр) управління обслуговування громадян головного
управління Пенсійного фонду України у Львівській області