Кирило Трильовський – видатний діяч і засновник Січового руху в Галичині

0

Кирило Трильовський був видатним діячем та організатором Січового Руху в Галичині кінця ХІХ – початку ХХ ст. Народився 6 травня в селі Богутин 1864 року і став одним з найвидатніших галичан в історії України, був адвокатом та сильним громадсько – політичним діячем, тож завдяки своїй стійкій політичній позиції відстоював українські інтереси, будучи послом Галицького сейму.
Став одним із засновників Української радикальної партії та впливав на культурно-освітні заходи. Незважаючи на активну політичну діяльність Кирила Трильовського, найбільшим його внеском у громадське життя, що безсумнівно відіграло чималу роль у процесі формування національної свідомості галицького селянства, є заснування та керівництво січовим рухом.
Зокрема, 5 травня 1900 у с. Завалля політик заснував перше спортивно-протипожежне товариство під назвою «Січ». Спортивно-пожежна діяльність цієї організації була формальним приводом її створення, справжньою ж метою її існування було пробудження національної свідомості українців шляхом відродження історичних традицій, виховання патріотичної молоді, освіти селянства.
Про велику народну любов до «Січей» свідчить їхня кількість. 1914-го налічувалось 1056 «Січей», членами яких було близько 66 тис. осіб.

Поділитися.