Компенсація ЄСВ – один з механізмів стимулювання роботодавців щодо працевлаштування безробітних

Одним із найбільш вагомих механізмів стимулювання роботодавців щодо працевлаштування безробітних на нові робочі місця, є компенсація роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Компенсація означає: відшкодування роботодавцю фактичних витрат нарахованого єдиного внеску, сплаченого за працевлаштованого за направленням центру зайнятості на нове робоче місце зареєстрованого безробітного за місяць, за який такий внесок сплачений.
Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з таких категорій громадян:
1) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
2) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
3) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;
4) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” залишилося 10 і менше років;
5) особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”;
6) один з батьків або особа, яка їх замінює, і:
– має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;
– виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;
– утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особи з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності);
7) учасники бойових дій, зазначені у пунктах 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.
Право на компенсацію має також роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості.
Пріоритетний вид економічної діяльності визначається за основним видом економічної діяльності роботодавця.
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.
Розмір компенсації визначається на підставі даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування про суму єдиного внеску, сплаченого роботодавцем за працівника.
Компенсація не виплачується у разі, коли роботодавець:
– має заборгованість із сплати єдиного внеску та/або страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
– визнаний у встановленому порядку банкрутом або стосовно нього порушено справу про банкрутство.
У разі звільнення працівника, за якого виплачувалася компенсація, з ініціативи роботодавця або за згодою сторін до закінчення дворічного строку з дня працевлаштування сума виплачених коштів повертається в повному обсязі до бюджету Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (далі – Фонд) або на його робоче місце за направленням центру зайнятості працевлаштовується інший зареєстрований безробітний з числа квотних категорій громадян. Тривалість виплати компенсації та строк працевлаштування обчислюються сумарно.
Створення і збереження робочих місць та забезпечення ефективної зайнятості населення – головні чинники ринку праці. І шлях вирішення цих проблем – в продуктивному співробітництві служби зайнятості і роботодавців.
Шановні роботодавці! Створюйте нові робочі місця, звертайтеся до центру зайнятості та користуйтеся своїм правом отримувати компенсацію єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних громадян!
За додатковою інформацією звертайтеся до будь-якої районної філії/центу зайнятості, зокрема Миколаївської районної філії Львівського обласного центру зайнятості: м.Миколаїв, вул. І.Мазепи, 37.