Безпека у лісі

0

Перед мандрівкою до лісу повідомте про те, куди ви збираєтеся родичів або сусідів. Одягніть зручний, яскравий одяг, щільні штани та високе взуття. Запам’ятайте – погодні умови можуть змінитися дуже швидко. Переконайтеся, що все ваше спорядження – у доброму, робочому стані. Обов’язково візьміть компас, ємкість з питною водою. Не відправляйтесь у ліс один.
У лісі встановіть між собою сигнали, свистом або голосом. Запам’ятовуйте орієнтири під час руху у лісі. Не розпалюйте вогнище, це може бути причиною лісової пожежі. Ніколи не пийте воду з річок та озер. Будьте обережні, у лісі може бути болотиста місцевість – обходьте її. Пам’ятайте – збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте.
Змії поширені в заболочених місцях, болотах, біля зарослих озер і ставків, у горах і пустелях. Будучи нічними тваринами, удень вони ховаються в старих пнях, у копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Тому ці місця краще не торкати, а обходити.
Не ховайтеся під високими деревами та не залишайтеся на галявині під час грози.
Якщо ви заблукали у лісі, зберігайте спокій та уникайте паніки. Негайно зупиніться і присядьте. І не робіть більше жодного кроку, не подумавши. Бережіть та економно використовуйте воду. Вона більш важлива для вашого виживання, ніж їжа. Скористайтесь компасом: стрілка компаса завжди показує напрям на північ.
Пригадайте останні прикмети на знайомій частині шляху і постарайтесь простежити до них дорогу.
Пригадайте знайомі орієнтири- залізницю, струмок, шосе. Прислухайтеся. Виходьте “на воду” – униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей.
Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево – погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.
Запам’ятайте! Діти повинні знати, що вони не будуть покарані за те, що заблукали. Були випадки, коли діти ховалися від шукачів через те, що боялися бути покараними.
ХПам`ятайте! Куди б ви не пішли і де б не перебували, ви можете опинитись у екстремальних умовах. Тому:
• знайте приблизно свій шлях мандрівки;
• майте при собі засоби визначення напрямків сторін горизонту;
• майте одяг придатний для будь-яких погодних умов;
• майте достатньо їжі, води, сірників, речей та засобів для захисту свого життя.

Ігор Яворів
старший майстер виробничого навчання
Навчально-методичного центру
ЦЗ та БЖД Львівської області

Поділитися.