29 травня сталося три пожежі  в житловому секторі

29 травня 2017 року о 17.26 год. до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку, який знаходиться в м. Миколаїв по вул. Устияновича, 53. Прибувши до місця виклику рятувальники побачили, що половина даху житлового будинку покритий полум’ям, вогнеборці одразу ж приступили до гасіння пожежі. Враховуючи оперативну обстановку, щільну забудову та загрозу поширення пожежі на значну площу, було прийняте рішення про додаткове залучення сил і засобів. На допомогу додатково для гасіння пожежі прибуло ще дві автоцистерни 11 ДПРЧ м. Новий розділ та 4 ДПРЧ м. Львова.

Вогнем знищено дах на площі 50 м2, речі домашнього вжитку на площі.  Оперативними діями Миколаївських вогнеборців житловий будинок було врятовано та пожежу було швидко ліквідовано, а саме о 18 год 39 хв.. Підрозділ 19 пожежно-рятувальної частини прибув до місця виклику о 17 год 29 хв. На щастя постраждалих внаслідок пожежі немає.

29 травня 2017 року о 18.57 год. надійшло повідомлення від депутата районної ради Данилка Івана Івановича про пожежу в с. Криниця Миколаївського району в господарській будівлі.  Завдячуючи швидким діям працівників пожежно-рятувальної частини міста Миколаїв  та місцевої пожежної команди, яка була відкрита в с. Більче 28 квітня 2017 року пожежу було швидко ліквідовано. Нагадаємо, що цей підрозділ місцевої пожежної охорони був створений  насамперед для гарантування безпечних умов життєдіяльності мешканців Більченської сільської ради та сусідніх сіл а також для формування тісної взаємодії із державними пожежно-рятувальними підрозділами Миколаївського району при реагуванні на надзвичайні ситуації. В свою чергу місцева пожежна команда села Більче довела свою необхідність та виправдала всі сподівання громадян в створенні безпечних умов для життя.

Добровільні пожежні команди створюються з метою проведення заходів із запобігання виникненню пожеж та організації їх гасіння, що в свою чергу створює умови для зменшення кількості пожеж, мінімізації матеріальних збитків внаслідок їх виникнення та створення умов для безпечної життєдіяльності населення. Створення місцевої пожежної команди в с. Більче створило наступні ключові умови безпеки мешканців навколишніх населених пунктів: зменшився час реагування на пожежі до 5-10 хвилин (час доїзду пожежно-рятувального підрозділу до місця пожежі відіграє чи не найважливішу роль у поширенні пожежі на значніші площі); збільшилось відчуття безпеки серед громадян; створилося ще одне місце соціального значення для громадян. В цей день члени МПК показали високий рівень умінь щодо реагування на пожежі та надзвичайні події. Підрозділ МПК прибув на місце виникнення пожежі за лічені хвилини та одразу ж подали вогнегасні засоби для її гасіння. Активну участь в гасінні пожежі взяв депутат районної ради Данилко Іван Іванович. Завдяки його швидкому повідомленню про пожежу рятувальникам вдалось ліквідувати пожежу з мінімальними збитками.

Завдяки спільним зусиллям та взаємодії 19 ДПРЧ м.Миколаєва та рятувальниками МПК с. Більче від знищення вогнем врятовано дві будівлі. Внаслідок пожежі вогнем було знищено дах та 3 т сіна. Прибуття підрозділу до місця виклику 19.11 год. Пожежу ліквідовано о 20.25 год. Виїжджали: 19 ДПРЧ м. Миколаїв, МПК с. Більче (5 чол.). Обставини події та причину виникнення пожежі встановлюються.

30 травня 2017 року о 00.43 год. до Новороздільських вогнеборців   надійшло повідомлення про пожежу в м. Новий Розділ по вул. Ів. Франка, 6 на першому поверсі двоповерхового житлового будинку під сходовою кліткою.

Прибувши до місця виклику рятувальники побачили задимлення в під’їзді житлової будівлі, яке виникло через горіння речей домашнього вжитку під сходовою клітиною першого поверху . В наслідок розвідки встіновлено, що в квартирі першого поверху перебувають люди, які через задимлення в під’їзді не можуть самостійно покинути квартиру, тому вогнеборці за лічені хвилини евакуювали чотирьох мешканців квартир на свіже повітря. Рятувальники прибули до місця виклику о 00.51 год. Оперативними діями пожежно-рятувального підрозділу пожежу було ліквідовано о 01 год. 11 хв.. Виїжджали 11 ДПРЧ м. Новий Розділ. В наслідок пожежі ніхто не постраждав. Причина пожежі  встановлюється.

Інспектор 19 ДПРЧ ГУ ДСНС

України у Львівській області

лейтенант служби ЦЗ                                                                                           В.В. Томілов