20 травня — День пам’яті жертв політичних репресій

Запрошуємо миколаївчан та гостей міста взяти участь у вшануванні пам’яті борців за волю України – урочистій ході на Радів до могили полеглих постанців.
Збір учасників у неділю, 20 травня о 12.15 год біля скульптури Матері Божої.
На Радіві відбудеться панахида за участю священиків усіх конфесій, покладання квітів до могили повстанців, виступлять представники влади та громадських організацій.

Нагадаємо, щороку в третю неділю травня відповідно до Указу Президента України наша держава вшановує пам’ять жертв політичних репресій задля привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.
За роки правління тоталітарного режиму внаслідок кривавих політичних репресій загинули мільйони українців. Сьогодні наші співгромадяни знову гинуть від агресії злочинного політичного режиму, який продовжує втілювати Російська Федерація. Як наслідок, трагічна статистика жертв політичних репресій практично щодня поповнюється новими іменами загиблих захисників і патріотів України.
Страшні події минулого набувають сьогодні гострої актуальності і ставлять перед суспільством нові виклики. Відповідно їх відзначення та вшанування набуло для України ще важливішого значення.